Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Hubnutí a kalorie – jak na to?

img (2) (1).jpg

Jak na hubnutí?

Existuje několik přístupu k hubnutí, většina výživových poradců se však shodne v tom, že základ tvoří kalorický deficit.

Denní potřeba kalorií se odvíjí od bazálního metabolismu (potřeb organismu na zajištění správného fungování všech systémů) a výdajů na různé činnosti (fyzická práce, sportování). Pro hubnutí tak stačí tuto denní potřebu kalorií zredukovat o 10 %.

Dejme tomu, že základní energetické nároky vašeho organismu (bazální metabolismus) činí 1500 kcal, každý den strávíte 8 hodin lehkou prací (1000 kcal) a večer si rádi zajdete na hodinovou procházku (140 kcal), vyjde vám tak denní výdej 2640 kcal. Pokud snížíte váš denní příjem kalorií o 10 %, tedy na 2376 kcal, mělo by dojít k postupné redukci hmotnosti.

A co zdravé hubnutí?

10% kalorický deficit je důležitý, ale pokud nebudou dodrženy zdravé poměry živin, nejen že k redukci hmotnosti dojít nemusí, ale naopak si můžete přivodit zdravotní potíže. Dostatek zdravých tuku je během hubnutí zcela zásadní (jejich nedostatek přímo ovlivňuje endokrinní systém i metabolismus), role bílkovin a polysacharidů je rovněž velká.

Nejde tedy jen o dodržení spočítané spotřeby kalorií. Důležité jsou živiny, vitamíny a minerály, podporující celou řadu procesů v rámci organismu. Denní kalorickou spotřebu lze totiž naplnit i „prázdnými“ kaloriemi – s vysokou kalorickou hodnotou, ale nízkým podílem makro i mikronutrientů. Jedná se např. o slazené sycené nápoje, sladkosti, bílé pečivo či alkoholické nápoje. Vysoká spotřeba potravin s „prázdnými“ kaloriemi vede k nedostatku živin a látek prospěšných pro organismus, a tak přímo brání zdravému hubnutí.

Jak by měla vypadat zdravá strava během redukce hmotnosti?

Zásadní jsou následující faktory:

  • 10% kalorický deficit;
  • správný poměr makronutrientů;
  • vitamíny a minerály;
  • dostatek vlákniny.

Krabičková dieta FitKitchen je jedna z možností, jak bezstarostně spojit všechny tyto faktory do jednoho balíčku. Přidejte k tomu pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravý spánek a máte recept na zdravé hubnutí!

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif