Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jak na zdravou večeři?

blog10_22.jpg

Mezi zásady zdravého životního stylu patří pravidelná a vyvážená strava a také zdravý spánek. Dnes se budeme věnovat tomu, co tyto dvě věci spojuje. Zdravá večeře ve vhodnou dobu je základem kvalitního spánku. Ten následně přináší fyzickou i duševní pohodu, dobrou kondici a skvělé výkony ve škole či práci.

Kdy před spánkem naposledy jíst?

Jelikož každý organismus pracuje specificky, univerzální čas na večeři neexistuje. Obecně se doporučuje jíst 2-3 hodiny před spaním, přičemž je nutné brát v potaz, že velké či těžké jídlo těsně před spaním může zapříčinit pocity těžkosti či špatného trávení. Živiny by se měly tělu dodávat rovnoměrně v průběhu dne, z tohoto důvodu doporučujeme večeři nevynechávat. Může to vyústit ve zhoršení vstřebávání živin z potravy, zpomalení metabolismu či návaly hladu.

Jak by měla večeře vypadat?

Večeře by měla činit 20-25 % z celkového denního energetického příjmu. Měla by být vyvážená a pestrá, s vyšším podílem bílkovin. Bílkoviny, které obsahují mléčné výrobky nebo drůbeží maso jsou obzvlášť vhodné pro večeři, protože obsahují aminokyselinu tryptofan. Tryptofan je prekurzorem hormonů serotoninu a melaninu, takže je zodpovědný za zdravý spánek.

A jak na sacharidy? Jednoduché sacharidy s vysokým glykemickým indexem doporučujeme redukovat, ale komplexní sacharidy jsou na večeři vhodné. Najdeme je v celozrnných obilovinách, rýži, amarantu či quinoi.

Zdravá večeře by měla obsahovat i mírné množství zdravých tuků s vysokým podílem nenasycených mastných kyselin. Doporučujeme sáhnout po rybách, mořských plodech, ořeších či avokádu. Vysoce tučná a kořeněná jídla doporučujeme raději vynechat.

Dbejte na zdravou stravu a tělo vám za to poděkuje energií, silou a skvělou kondici! Svěřte vaše stravování FitKitchen a budete mít o všechno postaráno.

Pestrý a vyvážený jídelníček s FitKitchen!

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif