Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jak si prodloužit život pomocí stravy?

Člověk se odjakživa snaží najít odpověď na otázku, jak žít věčně, anebo aspoň si délku života prodloužit. V dnešní době je prozkoumáno, co ovlivňuje naši naději dožití.

jaktofungue.jpg

Je to několik faktorů:

  • genetika;
  • životní prostředí;
  • životospráva.

Podle vědeckých výzkumů genetické faktory ovlivňují délku života na 20 až 25 %, což znamená, že pomocí zdravého životního stylu lze si nejen prodloužit život, ale i zkvalitnit ho! A alfa a omegou zdravého životního stylu je zdravá strava a pravidelná fyzická aktivita.

Proč je strava tak důležitá? Určité látky, které se nachází v potravinách, jsou zodpovědné za určité funkce v těle: bílkoviny – nezbytné pro tvorbu tkání, obnovu buněk a produkci hormonů a enzymů a také pro budování silných svalů a zdravého imunitního systému; sacharidy – zdroj energie pro tělo a také strukturální složky pro tvorbu buněk; tuky jsou zásobárnou energie pro tělo, fungují jako strukturální složky buněk a také jako signální molekuly pro buněčnou komunikaci; vitamíny a minerály regulují tělesné procesy a podporují normální funkce tělesného systému; voda transportuje základní živiny do všech částí těla a odpadní produkty k likvidaci; pomáhá udržovat tělesnou teplotu.

Jídlo je pro lidské zdraví zásadní a nejde jenom o dodržování doporučených dávek živin, vitamínů a minerálů, ale i o zdroj těchto látek. Důkazem toho slouží studie z roku 2022, která zkoumá vliv jednotlivých potravin na lidské zdraví. Výzkum se soustřeďuje na evropské a americké stravovací zvyklosti a zahrnuje ovoce, zeleninu, obiloviny, ořechy a luštěniny, ryby, vejce, mléčné výrobky, červené a zpracované maso a slazené nápoje. Výsledkem studie je optimální strava pro delší život.

Dlouhověkosti tak lze dosáhnout, pokud zařadíme do jídelníčku více luštěnin (napřiklad fazole, hrách a čočku), celozrnných výrobků (ječmen, proso, oves a hnědá rýže) a ořechů. Naopak bychom měli zredukovat konzumaci červeného masa a zpracovaných masných výrobků. Studie uvádí, že pokud ke změně stravovacích návyku dojde ve věku 20 let, dojde k prodloužení délky života o 13,7 let u mužů a 10,4 let u žen. Pokud změna nastane v 60 letech, dojde k prodloužení délky života o 9,1 let u mužů a o 8,1 let u žen. Nikdy není pozdě začít se změnou!

Změna stravovacích zvyklostí nemusí být nutně jednoduchá, je ale nesmírně důležitá. Upravit jídelníček tak, aby každé jídlo bylo prospěšné pro zdraví, aby suroviny byly čerstvé a kvalitní, aby všechny komponenty stravy přinášely nejen skvělou chuť, ale i výhody pro zdraví, může být časově náročné. Cílem FitKitchen je pomáhat lidem při přechodu na zdravou stravu, aby všechno proběhlo co nejsnadněji.

Zvolte krabičkování s FitKitchen a získejte chutnou, pestrou a zdravou stravu, která vám prodlouží život!

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif