Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jak zhubnout břicho? Co by ve vašem hubnoucím plánu nemělo chybět

Nemůže být sporu o tom, že štíhlý pas přidá vaší postavě na atraktivit. O tom, jak zhubnout břicho, by ovšem měly vedle estetických rozhodovat i zdravotní důvody. Mezi širokým břichem a vyšším rizikem zdravotních komplikací jako jsou cukrovka, kardiovaskulární onemocnění a dokonce rakovina, existuje poměrně úzký vztah.

Ještě než se dáme do výčtu některých způsobů jak na to, je nutné předeslat následující - hubnutí břicha nelze pojmout samostatně od hubnutí jako celku. Hubnutí je záležitost celého těla a žádné pohodlné zkratky k tomu, jak zhubnout jednu jeho část prakticky nejsou. Chcete-li štíhlé břicho, budete si hubnutí zkrátka muset odpracovat.

Existují tři hlavní základy, na nichž musí stavět ten, kdo to s hubnutím myslí vážně - změna životního stylu, cvičení a správná strava.

Nechte všechno na nás ve FitKitchen a my vám dovezeme zdravý jídelníček na celý týden! Navíc máte rozvoz krabičkové diety v ceně!

Podívejte se na naše jídelníčky


Jak zhubnout břicho? Zamyslete se nad svým životním stylem

Jak jde o hubnutí, první, co většinu lidí napadne je přehodnotit svůj jídelníček a začít více cvičit. Mají samozřejmě pravdu - ale jen částečnou. Stejně důležité je také změnit některé životní návyky, které vás k současnému stavu dovedly. Než vyhlásíte válku bílému pečivu, svíčkové se šesti a pivu, zkuste se ještě zamyslet nad následujícím…


Stres vám při hubnutí břicha nepomůže - snažte se jej omezit

Víme, že omezit stres se snáze řekne, než udělá; zejména pokud máte náročnou práci, osobní problémy a starosti a další faktory, které k jeho nezdravé míře přispívají. Avšak alespoň částečně stres omezit lze, a je to ve vašem zájmu nejen kvůli hubnutí.

Vysoká hladina stresového hormonu kortizolu zároveň zvyšuje chuť k jídlu a také způsobuje, že se tuk v těle (a v břiše obzvlášť) snáze ukládá. To, co mělo kdysi evoluční význam a umožnilo tělu schraňovat energii, aby lépe čelilo výzvám divočiny, se v moderní civilizaci obrací proti nám.

Jak tedy stres omezit? Pravidelné cvičení a zdravé stravování jsou v tomto ohledu na předních příčkách; o obojím zde ale ještě bude řeč a proto nejdříve zdůrazníme následující:

 • Dejte vale kouření a nikotinovým produktům. Nyní jistě namítnete, že vaše pravidelná cigareta je to jediné, co vás uklidňuje. Kouření je ale špatný sluha a ještě horší pán - zpomaluje váš krevní oběh a snižuje přísun kyslíku do cév - obojí přispívá k tělesné a posléze i duševní nepohodě. Krátkodobé uklidnění, které vám cigareta přinese, je zase následováno dalším “absťákem”. A ten váš stres opět zvýší.

 • Meditujte. Věnujte třeba jen několik minut denně meditaci a vyčištění hlavy a výsledky v podobě většího vnitřního klidu se brzy dostaví. Metod meditací je mnoho, od hlubokého dýchání přes různé vizualizace a mnoho dalšího. Třeba vám chvilku potrvá najít to, co vám vyhovuje. Jak to ale najdete, držte se toho!

 • Netravte příliš mnoho času u obrazovek. Počítače, mobily, televize, to vše je dnes zdánlivě nevyhnutelnou součástí našich životů. Nemusí v něm ale zabírat více místa, než je nutné. Doba strávená před obrazovkami je podle řady studií přímo úměrná zvýšenému stresu. Vezměte večer do ruky raději knihu!

 • Snažte se lépe organizovat svůj čas a vyhýbejte se prokrastinaci. Stálé odkládání práce a nepříjemných úkolů nikam nevede - stejně se jim většinou nevyhnete a akorát si přiděláte starosti.


Váš plán, jak rychle zhubnout břicho by měl zahrnovat i dostatek spánku

Málo spánku, více tuku - to je biologický zákon, potvrzený mnoha výzkumy. Kolik spánku komu stačí je sice do značné míry individuální, ovšem většina lidí by si ho měla dopřát mezi 7 a 9 hodinami denně. Věřte, že když budete pravidelně cvičit, meditovat, budete správně jíst a omezíte stres a dobu strávenou u obrazovek , kvalitní spánek se dostaví prakticky sám od sebe!

A proč si hned po probuzení nedat dobrou zdravou snídani a později navázat super fitness svačinou? Díky FitKitchen se s její přípravou nemusíte zdržovat. Nechte naše kuchaře udělat to za vás a užívejte si jen výsledků jejich práce.

Podívejte, jaká jídla nabízíme


Jak shodit břicho? Správné stravování je klíčové

Rovnice hubnutí je jednoduchá - spálit více kalorií, než zkonzumujete. Vaše tělo tak začne na doplnění deficitu využívat vaše dosud nahromaděné tukové zásoby. Na to, abyste shodili jeden kilogram, potřebujete spálit okolo 7000 kalorií.

Abyste tyto kalorie nevyhodili dveřmi a ony se vám nevrátily oknem, pokuste se vyhýbat následujícím jídlům…


Váš jídelníček na hubnutí břicha by neměl obsahovat

 • Hranolky, brambůrky a smažená jídla obecně

 • Sladké nápoje, včetně většiny ovocných džusů

 • Zmrzliny

 • Koláče, cukrovinky, perníky a další sladkosti

 • Alkohol všeho druhu, pivo především

 • Hamburgery

 • Bílé pečivo

 • Těstoviny z bílé pšeničné mouky

 • Uzeniny

 • Sladké jogurty

Neberte výše uvedené jako naprostý zákaz konzumace těchto potravin. Čas od času si jistě můžete dopřát cokoliv z toho. Vězte ale, že čím větší podíl těchto potravin ve vašem jídelníčku bude, tím náročnější bude vaše cesta za hubnutím.


Přemýšlíte-li, jak zhubnout břicho, váš jídelníček by měl naopak zahrnovat především následující

 • Dostatek zeleniny, zejména listové zeleniny

 • Luštěniny

 • Divoká rýže

 • Vajíčka

 • Ryby

 • Kuřecí maso

 • Oříšky

 • Celozrnné pečivo

 • Ovoce (s mírou, neboť má větší podíl cukru)

 • Plnotučné jogurty

 • Zelený čaj

Zkrátka a dobře, nejlepší potraviny na hubnutí břicha jsou takové, v nichž nechybí dostatek proteinů a vlákniny a zároveň obsahují méně cukrů a tuků. Zejména jídla bohatá na vlákninu jsou klíčová, neboť vyvolávají pocit sytosti, aniž byste po nich tloustli.

Právě taková zdravá jídla vám připravíme ve FitKitchen. A to s přesně vypočítaným počtem kalorií podle toho, jak rychle chcete hubnout. Podívejte se na naše jídelní plány a vyberte si ten, co odpovídá vaším cílům.

Zvolit jídelní plán


Pro rychlé hubnutí břicha nezapomínejte také dodržovat pitný režim

Dostatečný příjem tekutin, zejména vody, je pro úspěch vašeho hubnutí nezbytný. Pití posiluje váš metabolismus a také vám přidává na pocitu sytosti. Vypití zhruba půl litru vody dokonce dočasně zrychlí váš metabolismus až o 30%. Také před jídlem se doporučuje vypít zhruba 2 sklenice vody, neboť tak dochází k rychlejšímu odbourání kalorií.


Jak zhubnout tuk na břiše? Bez cvičení to půjde jen pomalu... nebo vůbec

Pokud budete delší dobu přijímat méně kalorií, než spotřebujete, vaše tělo na toto hladovění může zareagovat. A to tak, že zvedne hladinu kortizolu (pamatujete na náš stresový hormon?), v důsledku čehož paradoxně dojde k dalšímu ukládání tuku především v břišní oblasti na úkor zbytku těla, což je přesně to, co nechcete. Abyste tomu zabránili, je potřeba začít s pohybem a cvičením.

Intuice by vám možná řekla, že stačí zaměřit se především na cviky, posilující břišní svaly. Tak jednoduché to ale není. I kdybyste nedělali nic jiného, než sedy-lehy, břicho vám zhubnout nemusí. Cvičit a hýbat se musí celé vaše tělo.

Nejvíce změn zpočátku uvidíte, zaměříte-li se na takzvané kardio - běh, plavání, cyklistika, běžky apod. Zkrátka dlouhodobější, vytrvalostní pohyb.

Přidáním silového tréninku jako (bench press, deadlift, kliky, dřepy, sedy lehy atd.) pak ještě posílíte výsledky dosažené vaším kardiem.


Kolik času cvičení věnovat, jestliže chcete rychle zhubnout břicho?

Ačkoliv záleží také na intenzitě vašeho tréninku, obecně lze říci, že byste měli kombinaci kardia a silového cvičení věnovat alespoň 30 minut denně minimálně 5 dní v týdnu. Nic vám samozřejmě nebrání mířit výše. Nenechte se ale strhnout - v určitém momentě přichází ke slovu "zákon klesajících výnosů", takže i když cvičíte třeba dvě hodiny v kuse, pro účely samotného hubnutí má největší efekt první půlhodina až hodina.

S pokračujícím cvičením pak hubnete již podstatně méně (ačkoliv to pro vaše tělo i mysl může mít jiné přínosy). Jestliže s cvičením teprve začínáte, držte se alespoň v prvních několika týdnech své půlhodinky a poté případně čas navyšujte!

Doplňte své cvičení také vhodnou stravou na hubnutí břicha. Nabízíme jídelní plány rychlého hubnutí, ale i plány na nabírání svalové hmoty, jestli to se svým cvičením myslíte opravdu vážně!

Vyberte si plán Fitkitchen

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif