Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Stravování během svátků – na co si dát pozor?

Vánoce pro nás znamenají více času na sebe a rodinu, ale zároveň i na jídlo. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak přežít Vánoce bez přejídání a újmy pro organismus. Vánoce jsou totiž jedním z nejnebezpečnějších období, co se přibírání týče – řada lidí uvádí, že během Vánoc přiberou i několik kilogramů a že po Vánocích mají problém se snižováním váhy. Čím to je? Během svátků se konzumuje více jídel s vysokým obsahem tuků a jednoduchých cukrů, například cukroví či sváteční jídla: svíčková, řízky a bramborový salát, vepřo-knedlo-zelo.

jak.png

Na co si dát pozor během svátků?

Se zvýšením energetického příjmu by se měl zvýšit i výdej. Zkuste si naplánovat procházky, bruslení nebo běh. Fyzická aktivita vám pomůže snadněji jídlo strávit a urychlit metabolismus. Dopřejte si oblíbená jídla, ale dejte pozor na velikost porcí. Klidně ochutnejte vše, na co máte chuť, ale nepřehánějte to s množstvím. U cukroví si můžete omezit množství kusů, které denně sníte.

Nemusíte si nic zakazovat, ale pokud se chystáte dát si tučné jídlo, nevynechávejte zeleninu, ba naopak – zvyšte její množství v jídelníčku. Zelenina má schopnost vyvázat tuky ve střevech, kromě toho snižuje glykemický index, díky čemuž se zpomalí nárůst cukru v krvi a sníží se riziko předčasného nástupu pocitu hladu.

Během svátků jsme vystaveni většímu množství reklamy potravinářských firem a hypermarketů. Naplánujte si tak jídla, která budete vařit a nakupujte podle toho. Doporučujeme se také zamyslet nad tím, co budete jíst, vyhněte se nekontrolovanému impulzivnímu jedení.

Dbejte na pitný režim a nepřehánějte to s alkoholem. Během zvýšené konzumace slaných a mastných pokrmů v těle dochází k zadržování vody a vzniku otoků. Zavodňování organismu předcházejte dostatečnou hydratací. Zkuste omezit pití slazených sycených nápojů – jednak zvyšují pocit žízně a dehydratují, ale také se v nich skrývá velké množství jednoduchých cukrů. Dejte si pozor na alkohol, obzvlášť destiláty a pivo – mají vysokou energetickou hodnotu a dehydratují organismus.

Nepřehánějte to se zákazy, koneckonců jsou to svátky a měli byste si je užit. Důležité je si ale uvědomit, že Vánoce nejsou jen o jídle, ale v první řadě o setkávání se s nejbližšími a udržování rodinných tradic. Ale v nejhorším případě jsou krabičky od FitKitchen, se kterými se rychle vrátíte do kondice, vždy po ruce!

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif