Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jídelníček 1 000 kcal denně - je tato populární dieta vůbec bezpečná?

Jídelníček 1 000 kcal denně je součástí doslova virální dietní metody. Tisíce lidí na ni nedají dopustit, protože přináší rychlé a v některých případech opravdu dramatické úbytky váhy. Jedná se ospolehlivý návod, jak se snadno a rychle zbavit nadbytečného tuku, nebo budete riskovat své zdraví?

V našem článku vysvětlíme, na jakém principu tato dietní metoda funguje a proč si myslíme, že je lepší vyhnout se jí obloukem a volit k hubnutí jídelníček, který není pro vaše tělo tolik hazardní.


Jídelníček 1 000 kcal denně není řešením - jde opouhé hladovění

Během redukce váhy platí jedno železné pravidlo, které se nedá nijak ošidit. Musíte přijmout méně kalorií, než kolik během dne spotřebujete. Avšak pozor - nepřehánět. Existuje hranice, pod kterou byste se nikdy neměli dostat, protože tím ohrozíte vaše vitální funkce.

Před počátkem jakéhokoliv dietního programu byste měli znát nejen váš BMI (Body Mass Index), ale i to, jak je na tom váš bazální metabolismus BMR (Basal Metabolic Rate). jeho výše je doslova životně důležitá. Po výpočtu totiž zjistíte, že jídelníček, který má pouze 1 000 kcal, je pro většinu dospělých lidí absolutní nesmysl.


Co je bazální metabolismus?

Jedná se o hodnotu, která udává přibližné množství kalorií (energie), které musíte během dne přijmout pro optimální chod všech životních funkcí. Pro výpočet existuje vzorec, který zohledňuje váhu, výšku, věk a pohlaví. Výsledek není zcela přesný, slouží pouze jako orientační vodítko. V případě profesionálních sportovců nebo obézních osob jsou výsledky zkreslené, proto je lepší, když o výpočet požádáte odborníka (obezitologa nebo výživového poradce), který vám dokáže vypočítat přesnější výsledkem s ohledem na vaši tělesnou konstituci.

Sníst pouze 1 000 kalorií za den je naprosto nedostačující a z dlouhodobého hlediska životu nebezpečné. Nezkoušejte nezdravé trendy a kontaktujte našeho výživového poradce, který vám sestaví optimální jídelníček na míru.

Chci to zkusitAni konzumace 1200 kalorií za den není o nic lepší

Můžete si to ověřit jednoduchým výpočtem.

Vzorec BMR pro ženy:

655,0955 + (9,5634 × hmotnost v kg) + (1,8496 × výška v cm) - (4,6756 × věk v letech)

Vzorec BMR pro muže:

66,473 + (13,7516 × hmotnost v kg) + (5,0033 × výška v cm) - (6,755 × věk v letech)

Ukázka konkrétního výpočtu pro ženu:

655,0955 + (9,5634 × 60 kg) + (1,8496 × 170 cm) - (4,6756 × 36 let) = 1 375,0099 kcal

Bazální metabolismus 36leté ženy, která měří 170 cm a váží 60 kg je 1 375 kcal. Do BMR se nezapočítává fyzická aktivita. Orientační výsledek tak udává počet kalorií, které tato konkrétní žena potřebuje pro normální funkci orgánů. Pokud by tedy držela dietu, která má pouze 1 000 nebo 1 200 kalorií, její tělo by nepřijímalo dostatek živin a neměla by ani dost energie pro základní funkce. Pokud by navíc během této diety intenzivně sportovala, dostala by se do nebezpečného deficitu.

Tělo sice začne čerpat energii z tuků a kila letí šupem dolů, ale žena začne být neustále unavená, má hlad, točí se jí hlava, může mít třes rukou z nedostatku cukru, je podrážděná a bez nálady.

Seznam negativních vedlejších účinků této diety je opravdu dlouhý. V extrémních případech může dojít k rozvoji anorexie. Jde o velmi závažné onemocnění, které může skončit vážným poškozením orgánů, nebo dokonce smrtí.Netrapte se hlady! K optimální postavě se můžete doslova projíst

Tuto filozofii vyznávají všichni milovníci krabičkového stravování. Základem je chutné, zdravé jídlo, které je připraveno z čerstvých surovin podle výpočtů nutričních specialistů. Díky tomu vaše tělo přijímá tolik energie kolik potřebuje pro správné fungování.

Kil se tímto způsobem zbavíte pomaleji, ale bez hladovění a s dobrou náladou. Čerstvé potraviny vám dodají dostatek energie i pro sportovní aktivity.

Pokud si objednáte již hotové krabičky, vaší jedinou povinností bude dbát na to, abyste v danou dobu snědli jejich obsah.

Nabízíme celou řadu programů a jídelníčky podle kalorií a vyváženého obsahu živin pro redukci váhy, nabrání svalové hmoty nebo udržovací režim.

Vyzkoušejte naše chutné fit krabičky

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif