Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jak posilovat ruce tak, aby nám módní policie nezakázala vycházet

Módní experti doporučují ženám nad padesát let nosit do společnosti šaty s dlouhými rukávy. Kvůli věkem podmíněnému úbytku svalové hmoty a ochabování svalů mají prý tak povislé paže, že to silně narušuje estetický dojem. To se ovšem milí představitelé módní policie museli zbláznit!

Neuvědomují si, že takto vylučují starší dámy nejen z plesů a všemožných dalších párty, ale také vyřazují z provozu na letní měsíce a plavkovou sezónu? Máme si nechat tento ageismus líbit, když v každém druhém článku na internetu se můžeme dočíst, že věk je jenom slovo?


Jak posilovat ruce v rámci ženské versus mužské muskulatury

Když se řekne posilování, většině žen se vybaví partie opatřené přídomkem “problematické”. Tedy břicho, hýždě a stehna. Tak nějak převládá představa, že o to, jak posilovat ruce, by se měli starat hlavně muži, aby mohli vystavovat na odiv své bicepsy a tricepsy. Navíc ženy mají oprávněně dojem, že rukama celý den pracují až dost. Jenže omyl! Za prvé není pohyb jako pohyb; většina domácích prací svaly jen tak poškádlí, protože na ty těžší dnes máme techniku (třeba automatickou pračku).

Za druhé ruce také potřebují svou péči, jinak to dopadne zmiňovanými zákazy obnažených paží na veřejnosti. A to nikdo nechce. Takže jak se zbavit povislé kůže na pažích? Nebo lépe - jak zajistit, aby se tam vůbec nevyskytovala?

Z pohádky O třech přadlenách dobře víme, že když někdo intenzivně a pravidelně zaměstnává libovolnou část těla, musí to na ní být poznat. V případě přadlen šlo o nežádoucí hypertrofii či zbytnění chodidla, palce a svalů jazyka, protože zmiňované části těla namáhaly jednostranně. Ale s využitím znalostí z anatomie by v tom musel být čert, aby se nepodařilo vymyslet cvičení, které bude účinkovat pozitivně.


Proti povislým pažím něco málo každý den

Najít na internetu nějaké cviky na ruce by neměl být problém. Kdo se bojí zdvihání těžkých činek, ať zůstane v klidu. Zejména pro začátečníky jsou cviky jednoduché a dost nenápadné a některé se dají provádět prakticky kdekoliv, když právě vybyde čas. Jak se vám líbí například dát ruce k sobě před hrudník, pevně je přitisknout k sobě, vydržet deset sekund, uvolnit a opakovat? Nebo postavit se rovně, rozkročit chodidla na šířku boků, natáhnout obě paže do strany, otočit dlaně směrem dolů a kreslit malé kruhy oběma rukama po dobu pěti minut?

Že to není žádné pořádné cvičení? Budete se divit, ale právě takové cviky na povislé paže nejvíc zabírají. Sval nejlépe posílí pravidelná opakovaná činnost, která nevyžaduje velké sebezapření nebo fyzické úsilí. Je to spíše o vytrvalosti a rutině. Voda také nehloubí kámen silou, ale narušuje ho nepřetržitým padáním nepatrných kapek.

Aby to fungovalo na 100 %, zajistí námi vypočítaná dieta. Stačí říci, kolik svalové hmoty potřebujete nabrat.


Svaly na rukou potřebují nakrmit

Jakékoli cvičení vedoucí k posílení a nabytí svalové hmoty musí být doprovázeno správnou výživou. I v případě, že jde “jenom” o ruce a že primárním cílem není bůhvíjaké zvětšení jejich objemu, k němuž bychom potřebovali speciální přibírací jídelníček.

Příčně pruhované svalstvo kdekoli na lidském těle má stejné vlastnosti, a proto také stejné požadavky na výživu. Jsou potraviny, po kterých svaly rostou jako divé. jsou látky k tvorbě svalů zcela indiferentní (schopné vytvořit leda tak tukové polštářky) a jsou jídla, jejichž požitím je možné tvorbu svalů zcela zablokovat. Není divu, že vrcholoví sportovci mají radikálně odlišný jídelníček než zbytek populace. Ale kdo chce chce dobře vypadat, měl by si kromě pohybu a cílených cviků hlídat také, co konzumuje. Příjem živin ovlivňuje daleko více věcí než podváhu nebo nadváhu.

A kolik jich budete potřebovat, to určíme nejlépe my. Obraťte se na nás, a společně vám vybereme jídla do krabičky, která jsou pro vás nejvhodnější.

Chci to zkusit


Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif