Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Redukční jídelníček, který funguje a přitom bude zaručeně chutnat

Cvičíte, omezili jste alkohol a jiné neřesti, takže teď už vám jen zbývá sestavit účinný redukční jídelníček. Počátek nového roku vnímá řada lidí jako příležitost pro významné životní změny. Pravda je ale taková, že žít zdravě můžete začít prakticky kdykoliv.

Myslíte si, že budete trpět hlady a už teď vás děsí představa, jak budete k obědu chroupat salátový list s kouskem vařeného kuřete? Takto asketické menu by vyděsilo každého. Zdravá redukce váhy ale není o odříkání a hladovění a fitness jídla nejsou jen mdlou hmotou o nízkém objemu. Právě naopak. Během zdravého hubnutí hladovět nesmíte! Hned vám vysvětlíme proč.


Redukční jídelníček nemůže být pouze orientační

Zdravé hubnutí je z pohledu začátečníka tak trochu věda. Cesta k trvalému výsledku totiž nikdy nevede přes žádné zkratky, ale nesmí být ani trnitá. K ideální hmotnosti se v rámci vyváženého jídelníčku na hubnutí doslova projíte. Hladovění je přesný opak zdravého hubnutí. Extrémně nízký kalorický příjem sice přináší rychlé výsledky, ale tento stav je z dlouhodobého hlediska neudržitelný.


Co se děje s vaším tělem, když jíte podle drastického redukčního jídelníčku?

Do této chvíle jste jedli všechno bez ohledu na množství, počet kalorií nebo denní dobu. K tomu si připočtěte sedavý způsob života, nedostatek spánku a stres. Dospěli jste do stavu, kdy si uvědomujete, že takhle to už dál nejde, popřípadě začínáte pociťovat zdravotní následky nezdravého způsobu života. Chcete s tím něco udělat. Máte motivaci, ale hned ze startu uděláte zásadní chybu. Vaše motivy jsou pochopitelné, ale máte nereálná očekávání a mylnou představu o tom, že zhubnete, jen pokud snížíte kalorický příjem na minimum.


Hladověním si zpomalíte metabolismus

Někdo se do hubnutí pustí s takovým nadšením, že svým novým jídelníčkem nepokryje ani energetické nároky bazálního metabolismu. Tělo takového nadšence zažije šok. Dietář má nejen obrovský hlad, ale může trpět také bolestí hlavy, žaludku, je mu neustále zima, třesou se mu ruce atd. Tyto projevy se mohou dostavit již první den, nebo v průběhu prvního týdne. Člověk, který drží drastickou dietu je podrážděný, nervózní a bez energie. Pokud navíc drží jednostrannou dietu delší dobu, časem může mít extrémní nedostatek životně důležitých minerálů, vitamínů a dalších živin.

Po ukončení takového režimu začnete jíst normálně. Jenže vaše tělo si dobu hladovění pamatuje, a proto si začne okamžitě dělat zásoby a tak přiberete stejně rychle, jako jste zhubli. Váš metabolismus je ale následkem hladovění pomalejší. Jste na tom tedy ještě o něco hůř než předtím.

Nedržte striktní redukční diety. Jídelníček musí obsahovat všechny důležité živiny.
V opačném případě riskujete nejen jo-jo efekt, ale také vážné zdravotní komplikace.

Chci to zkusitJak by měl vypadat optimální redukční jídelníček pro ženy a muže

Správně nastavený redukční jídelníček pro muže i ženy vychází z individuálních potřeb jednotlivce. Ideální je, když před začátkem redukčního programu absolvujete konzultaci s dietologem, nebo dobrým nutričním specialistou, který má potřebné vybavení pro měření svalové hmoty, tuku a vody v těle.


K přípravě vyvážené diety (redukčního jídelníčku) potřebujete zohlednit:

  1. Věk, výšku a váhu
  2. Fyzickou aktivitu
  3. Poměr živin - zdravé bílkoviny, tuky a sacharidy

Výsledek musí být co nejpřesnější. Pokud si chcete zdravý jídelníček vytvořit sami, žádné údaje nehádejte. Neznáte vaši přesnou výšku? Změřte se. Totéž platí o hmotnosti. Zvažte se ráno po návštěvě toalety a na lačno, naboso a jen ve spodním prádle.

Pokud budete údaje jen odhadovat, výsledek výpočtu nebude přesný. Takže se vám může stát, že budete zbytečně hladovět, nebo se naopak budete přijímat více kalorií, než byste měli, takže se vaše váha ani nehne.


Sami nic počítat nemusíte. Nechte si u nás vytvořit ukázkový redukční jídelníček.

Ani s vařením si nemusíte dělat starosti.
Přihlaste se k odběru našich krabiček a budete mít jistotu, že jídlo obsahuje všechny potřebné živiny. Pokud stále váháte, přečtěte si na naši krabičkovou dietu v Praze recenze.

Chci to zkusit

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif