Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jak správně jíst při hubnutí - 6 potravin, na které byste měli zapomenout

Nemáte se shazováním nadbytečných kil zatím praktické zkušenosti? Přečtěte si, jak správně jíst při hubnutí. Sestavit dobře jídelníček je mnohem důležitější, než si myslíte. Pokud nezměníte stravovací návyky, budete hubnout pomalu nebo vůbec.

Přitom stačí, když začnete jíst zdravou vyváženou stravu a přidáte do své denní rutiny vhodný pohyb. Teorie zní skvěle, ale jen málokdo ji opravdu uvede do praxe. Jíst zdravě přece nemůže být tak složité? Není a my vám hned vysvětlíme, jak postupovat, abyste zhubli zdravě a shozená kila už jste nikdy nenabrali zpět. Sepsali jsme pro vás seznam nejproblematičtějších potravin, na které byste měli jednou provždy zapomenout.


Jak správně jíst při hubnutí, aby se po čase nedostavil jo-jo efekt

Redukce váhy je business obřích rozměrů. Existuje nespočet zaručených diet, které propagují i světové celebrity. Hubnout můžete s pomocí různých doplňků stravy, léků nebo koktejlů. Některá fitness strava, jídelníčky a doplňky na shození kil jsou podloženy klinickými studiemi, jiné jsou až úsměvné a další jsou doslova životu nebezpečné.

Pokud jste do světa hubnutí pronikli teprve nedávno, to obrovské množství možností může být až ohromující a děsivé zároveň.


Jak si bez předchozích zkušeností správně vybrat?

Co jíst a jaký sport zvolit, abyste si neublížili? Tyto a další otázky se honí hlavou snad všem lidem s nadváhou.

I když hned na počátku rozumně vyloučíte všechny extrémy jako jsou hladovky, melounové, vajíčkové a jiné jednostranné diety, tak vám pořad zbude poměrně velké výběr možností.

Přitom nejefektivnější dieta je konzumace zdravé stravy v množství, které přesně odpovídá vaší denní spotřebě s ohledem na vaši výšku, váhu a věk. Nejedná se přitom o “dietu” v tom pravém slova smyslu. Zdravě se můžete stravovat neomezeně dlouho, jde spíš o trvalou změnu životního stylu. Takto si váhu snadno udržíte bez obav z jo-jo efektu.


Co by měla strava na hubnutí obsahovat

Trik je v tom, že obsahuje pouze čerstvé potraviny v přesném množství, které si musíte vypočítat buď sami, nebo oslovíte zkušeného výživového poradce. V jídelníčku jsou ve vyváženém poměru obsaženy bílkoviny, sacharidy i tuky. Podstatou je, aby vašemu tělu vůbec nic nechybělo. Jen tak budete redukovat hmotnost bez pocitu vlčího hladu. Vaše tělo bude prospívat, nebudete se cítit vyčerpaní, takže vám zbyde energie na sport i volnočasové aktivity.

Pak už jen stačí osvojit si novou rutinu, do které jste přidali více pohybových aktivit a naučit se nové recepty a hlavně nebýt líní a pravidelně si vařit. Tato část je především pro velmi zaměstnané jedince nebo maminky s malými dětmi nejkritičtější. Nicméně i extrémní nedostatek času má efektivní řešení.

Vaříme chutná jídla, díky kterým zhubnete bez pocitu hladu a takřka bez námahy. Pokud je vaším cílem naopak svaly nabrat, máme pro vás i jídelníček na přibrání.

Chci to zkusitCo by strava při hubnutí neměla vůbec obsahovat?

  1. Bramborové lupínky - tady se žádné překvapení nekoná. Nejenže se po chipsech tloustne, ale navíc obsahují i velké množství sodíku. Dle harvardské studie (publikováno v The New England Journal of Medicine) narůstá hmotnost nejvíce právě po konzumaci bramborových lupínků ve srovnání s dalšími druhy nezdravých potravin včetně zmrzliny a sladkých limonád. Pokud si život bez chipsů nedokážete představit, připravte si je sami v horkovzdušné troubě bez oleje.

  2. Tučné mleté maso - maso představuje cenný zdroj bílkovin. Nicméně nesmí na sobě mít viditelný tuk. Pokud máte chuť na burger, namelte si hovězí maso raději sami. Směsi z obchodu obsahují vysoké procento tuku. Po tučném mase se tuk usazuje nejčastěji v oblasti břicha.

  3. Zpracované masové a jiné produkty - salámy, párky, klobásy a konzervy všeho druhu do zdravého jídelníčku nepatří. Tyto produkty jsou často velmi tučné, obsahují nadměrné množství soli a dále různá barviva, dochucovadla a konzervanty.

  4. Cereálie a müsli - tváří se sice, že jsou zdravé, ale valná většina značek přidává do svých produktů nadměrné množství cukru. Pokud si ráno bez müsli neumíte představit, čtěte pozorně složení, nebo si připravte domácí müsli.

  5. Slazené nápoje - do této kategorie patří nejen limonády, ale také krabicové džusy a slazené jogurtové nápoje. Limonády jsou nejzáludnější, protože díky obsahu oxidu uhličitého nechutnají tak sladce. Přitom obsahují extrémní množství cukru. Vhodnou alternativou limonád ale rozhodně nejsou jejich dietní verze. Ty obsahují umělá sladidla, která v těle vyvolají stejnou reakci jako rafinovaný cukr. Nejlépe uděláte, když budete pít čistou neperlivou vodu, ředěné ovocné šťávy, neslazený kvalitní čaj nebo kávu.

  6. Alkohol - během redukce váhy byste neměli pít ani příležitostně. Alkohol obsahuje velké množství kalorií a po jeho vypití ztratíte zábrany, začnete uzobávat jednohubky, brambůrky a nakonec všechno, co vám přijde pod ruku.

Seznam nevhodných potravin je mnohem delší. Tyto ale představují největší riziko, protože jsou nejen plné tuků a cukrů, ale mohou být i příčinou závažných zdravotních problémů.Jak jíst zdravě a zhubnout? S pomocí fit krabiček to bude hračka

Krabičková dieta není celosvětovým hitem bezdůvodně. Pokud se připravují správně, jsou zdravé, komfortní a hlavně fungují na jedničku.

Podvědomě víte, že jinak než konzumací zdravých potravin, nezhubnete. Jenže málokdo je natolik zdatný kuchař a má takové nadšení, aby pravidelně vyhledával nové recepty a následně trávil další hodiny v kuchyni. Nehledě na to, že je opravdu nezbytně nutné vše správně propočítat, jinak sice budete jíst zdravě, ale úbytek váhy nebude tak výrazný, protože budete přijímat příliš mnoho kalorií (zdravé tuky jsou také kalorickou bombou, takže i s nimi je nutné zacházet opatrně).

Krabičkové stravování je optimálním startem, pokud vám jde v prvé řadě o vaše zdraví a nečekáte zázraky. Zdravé hubnutí je běh na dlouhou trať. Úbytky váhy nejsou dramatické jako u jiných typů diet, ale pokud se vám zdravý životní styl zalíbí, můžete se vsadit, že si nižší váhu udržíte.

Objednejte si krabičky na zkoušku!
Přesvědčíme vás, že zdravé jídlo je chutné a nebudete po něm mít hlad.

Vyzkoušet dvoudenní jídelníček

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif