Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif

Jak zhubnout bez cvičení

Kila se nabírají snadno (tedy pokud nebudujete svalovou hmotu s kulturistickým jídelníčkem), ale ztrácí hůře. Tím spíše, pokud hledáte způsob, jak zhubnout bez cvičení. Přiznejme si ale rovnou, že bez dostatečného pohybu bude vaše hubnoucí odyssea těžší, než kdyby byla doplněna dostatkem pohybu.

I tak je ale možné shodit kila změnami stravy a životního stylu, aniž byste se museli převlékat do cvičebního…


Jak zhubnout bez cvičení? Jezte pomalu

První a zdánlivě banální rada, ale nikoliv bez ceny.

Když do sebe jídlo rychle naházíte, často nedáte vlastnímu mozku ani dost času, aby vašemu tělu signalizoval, že jste najedení. A v mezidobí tak spořádáte více kalorií, než byste měli.

Pokud si naopak dáte na jídle záležet a každé sousto pečlivě rozžvýkate, získáte pocit nasycení dříve, a sníte při tom méně. Udělejte si z každého jídla malý rituál při kterém se na něj opravdu soustředíte. Výsledky se dostaví.


Zvyšte podíl bílkovin a vlákniny ve vaší stravě

Bílkoviny jsou nejen důležité pro zdravé fungování našeho těla. Potraviny na bílkoviny bohaté zároveň dokážou oproti jiným dlouhodobě zvýšit pocit sytosti, aniž byste jich museli spořádat příliš mnoho.

Zároveň mají vysoký termický efekt.Laicky řečeno, spotřebují poměrně velké množství energie na jejich metabolizaci.

Termický efekt bílkovin dosahuje 20-30 %. Když tedy sníte 100 kcal bílkoviny, reálně přijmete třeba jen 70 - 80 kcal; zbytek energie je vynaložen právě na její trávení. Oproti tomu třeba tuky mají termický efekt pouze 1-3 %. To je z hlediska hubnutí jedna nula pro bílkoviny.

Také vláknina by měla ve vašem jídelníčku zaujímat čestné postavení.

Spolu s bílkovinami je i vláknina látkou, která je pro úspěch vašeho hubnutí zásadní. Vláknina je naprosto nezbytná pro zdravé trávení, prospívá vaší střevní mikroflóře, a potlačuje chuť k jídlu a tělo ji zpracovává pomaleji, takže vám pocit sytosti vydrží déle.

Máte problém svou stravu uhlídat tak, aby obsahovala ideální poměr vlákniny, bílkovin a dalších živin? Táhne vás to k pytlíku brambůrků a zmrzlině? Ve Fitkitchen vám můžeme připravit přesně vypočítané a zdravé jídlo do krabičky na celý den, a zbavit vás tak pokušení i starosti s vařením. Podívejte se, co nabízíme!

Mrkněte na naše jídelníčkyKdyž už jste odhodláni k hubnutí bez cvičení, pijte alespoň hodně vody

Voda je zcela bez kalorií; pokud ji budete pít v hojné míře, plyne z toho pro vás z hlediska hubnutí celá řada výhod.

Voda pomáhá efektivnějšímu trávení, usnadňuje rychlejší spalování tuků, a do jisté míry také potlačuje chuť k jídlu, zejména pokud ji vypijete před jídlem.

Z dobrého důvodu by se tedy měla stát vaším nápojem číslo jedna, a to zejména na úkor sladkých nápojů. Těch se naopak snažte vypít co nejméně.


Pokud přemýšlíte, jak zhubnout břicho bez cvičení, omezte jídla s vysokým GI

Kompletní seznam jídel, s nimiž čísla na vaší váze porostou, místo aby klesaly, by byl opravdu příliš dlouhý. Společným jmenovatelem jídel, která vám s hubnutím nepomohou, je ale veličina zvaná GI - glykemický index.

Glykemický index udává rychlost vstřebávání sacharidů (cukrů) do krve po konzumaci dané potraviny (šířeji o GI pojednává tento článek). Potraviny bohaté na tzv. rychlé sacharidy, které se vstřebávají do krve nejrychleji, mají vysoký glykemický index a měli byste je proto konzumovat méně. Patří sem například:

  • Bílé pečivo
  • Pivo
  • Cukrovinky a další sladkosti
  • Bílá rýže
  • Hranolky, brambůrky ale i pouhé vařené brambory
  • Některé sladké ovoce, jako např. ananas či meloun
  • Tepelně či průmyslově zpracované potraviny

Pozor, neexistuje ale rovnítko vysoký glykemický index = nezdravé jídlo. Mnohé potraviny s vysokým glykemickým indexem jsou naopak velmi zdravé a zcela je vyřadit z vašeho jídelníčku by proto byla chyba.

Glykemický index navíc udává rychlost vstřebávání cukru při konzumaci dané potraviny samostatně.

Kombinace dané potraviny společně potravinou jinou (např. rýže s kokosovým olejem) může klidně toto vstřebávání zpomalit a glykemický index snížit.

Ve Fitkitchen navrhuje naše jídla na celý den i týden tým expertů, který glykemický index i optimální poměr všech ingrediencí již propočítal za vás. A naši kuchaři tyto propočty proměnili v chutná jídla!

Nemusíte dumat nad kalkulačkou ani se ohánět vařečkou. Stačí objednat jeden z našich jídelníčků na hubnutí. Rozvážíme krabičkovou stravu v Praze až k vaším dveřím!

Mám zájem o krabičkovou dietu


Zaručený recept na to, jak rychle zhubnout bez cvičení není. Trochu pohybu byste ale vyvinout měli

Nemusíte se dřít v posilovně, běhat ani sportovat, ale neměli byste zanedbávat nejpřirozenější z pohybů, totiž chůzi. Třicet minut chůze denně vám pomůže od 100 až 150 nadbytečných kalorií. Malá vycházka vám navíc může prospět nejen z hlediska hubnutí.

Chůze totiž prokazatelně snižuje hladinu “špatného” a zvyšuje hladinu “dobrého” cholesterolu, zlepšuje náladu, má pozitivní účinek na činnost mozku, pravidelnou chůzí můžete předcházet řadě chorob… S chůzí se zkrátka pojí celá řada benefitů, které byste neměli podceňovat.


Lidé, spěte

Kvalitní spánek je jedním ze stavebních kamenů lidského zdraví obecně, a má i nezanedbatelný vliv na udržení optimální váhy.

Nedostatek spánku může rozhodit hormony, které slouží k regulaci chuti k jídlu. Málo spánku se často pojí s větším hladem a chutí na nezdravá, tučná, slaná a vysokokalorická jídla.

Zajímavá studie (v originále dostupná zde), kterou podnikli vědci v USA, zkoumala vliv spánku na denní spotřebu kalorií u jedinců s nadváhou. Účastníky byli lidé kolem třicítky, kteří v průměru naspali 6,5 hodiny denně.

Ukázalo se, že zvýšením doby spánku o hodinu a čtvrt tito lidé snědli denně o 270, v jednom případě až o 500 kalorií za den méně oproti kontrolní skupině, která dobu spánku nijak nezvýšila.

Účastníci navíc nevěděli, že se výzkum týká vedle spánku také hubnutí, takže své stravovací návyky nijak neměnili.

Jestli to myslíte s hubnutím vážně, bude potřeba váš životní styl překopat - i když na cvičení třeba nemáte čas. Fitkitchen, které jsou k hubnutí přímo navržené! A pokud jste náhodou na pochybách, přečtěte si k našim krabičkovým dietám v Praze recenze!

Podívejte, co jsme vám nachystali

Objednávej
dárkové poukazy
FitKitchen!

Vyber si jakýkoliv program na libovolně dlouhou dobu. Překvapujme spolu!

Zanechte nám na sebe kontakt, náš Operator se
s vámi spojí a pomůže vybrat vhodný tarif